Staroměstská radnice

Staroměstská radnice: Zažijte dech beroucí výhledy na Prahu!

Praha 1, Staroměstské nám. Radnice Starého Města pražského byla zřízena kolem roku 1300. Čtyřboká věž dostavěna ve vrcholně gotickém slohu roku 1364 s bohatou výzdobou a arkýřovou kaplí. Orloj zhotovil kolem roku 1410 Mikuláš z Kadaně. Východní křídlo Staroměstské radnice bylo zničeno v roce 1945 a již neobnoveno.

Staroměstská radnice: Klenot v srdci Prahy, který musíte vidět!

Úvod: Proč navštívit Staroměstskou radnici?

Ahoj, přátelé! Vítejte v srdci naší zlaté Prahy! Dneska vás vezmu na místo, které doslova dýchá historií a je symbolem naší metropole. Ano, hádáte správně – řeč je o Staroměstské radnici. Tohle není jen obyčejná budova, to je živoucí svědek staletí, který v sobě ukrývá příběhy, tajemství a krásu, jakou jinde nenajdete.

Představte si, že stojíte na Staroměstském náměstí. Kolem vás proudí davy turistů, vůně trdelníku se line vzduchem a vy zvedáte oči k majestátní věži Staroměstské radnice. Ta věž, která už více než 600 let střeží srdce města, vás hypnotizuje svou krásou. A co teprve, když se podíváte na slavný orloj! Věřte mi, tohle je zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

Staroměstská radnice není jen turistická atrakce. Je to živoucí muzeum, architektonický skvost a místo, kde se psaly dějiny. Od husitských bouří přes defenestraci až po sametovou revoluci – tyhle zdi toho zažily víc, než si dokážeme představit. A nejlepší na tom je, že vy to všechno můžete zažít na vlastní kůži!

V tomhle článku vám ukážu, proč je Staroměstská radnice tak výjimečná. Prozradím vám tajemství jejích komnat, vezmeme spolu výtah (nebo schody, jestli jste odvážní) na vrchol věže a já vám ukážu Prahu z ptačí perspektivy. Připravte se na výlet do minulosti i současnosti, na dechberoucí výhledy a na zážitky, na které nikdy nezapomenete.

Tak co, jste připraveni vydat se na dobrodružnou cestu Staroměstskou radnicí? Pohodlně se usaďte, protože tohle bude jízda časem i prostorem, která vám vezme dech!

Historie Staroměstské radnice: Od středověku po současnost

Pojďme se společně vydat na fascinující cestu časem a prozkoumejme bohatou historii Staroměstské radnice. Tahle úžasná budova není jen krásná na pohled, ale je to taky učebnice dějepisu vytesaná do kamene.

Všechno to začalo v roce 1338, kdy český král Jan Lucemburský dal svolení měšťanům Starého Města pražského, aby si postavili vlastní radnici. Představte si to vzrušení! Konečně měli místo, kde mohli řešit městské záležitosti a scházet se k důležitým jednáním. První dům, který se stal základem radnice, koupili od bohatého kupce Wolfina z Kamene. Od té doby se radnice postupně rozrůstala a měnila svou podobu.

Víte, co je na Staroměstské radnici opravdu unikátní? Je to vlastně takový architektonický chameleón! Každé století k ní něco přidalo, každá epocha na ní zanechala svůj otisk. Gotika, renesance, baroko – všechny tyhle slohy tu najdete pěkně pohromadě. Je to jako byste listovali učebnicí dějin umění, jen místo obrázků máte před sebou skutečnou budovu.

A co teprve ta slavná věž! Ta se začala stavět v roce 1364 a trvalo to skoro 120 let, než byla hotová. Představte si tu trpělivost našich předků! Ale výsledek stojí za to. Tahle 69,5 metru vysoká kráska se stala dominantou Staroměstského náměstí a symbolem celé Prahy.

Ale historie Staroměstské radnice není jen o krásné architektuře. Je to taky místo, kde se psaly dějiny. V roce 1422 tu byl Jan Želivský, vůdce radikálních husitů, popraven. O dvě století později, v roce 1621, tu bylo popraveno 27 vůdců stavovského povstání. Jejich jména dodnes připomíná 27 bílých křížů na dlažbě Staroměstského náměstí.

A co teprve ta slavná defenestrace v roce 1419! To bylo něco! Husité vtrhli na radnici a vyhodili konšely z oken. Naštěstí pro ně to nebyla ta nejvyšší okna, takže to přežili. Ale představte si ten poprask, který to muselo způsobit!

Staroměstská radnice toho za svou historii zažila opravdu hodně. Přežila husitské bouře, třicetiletou válku i napoleonské tažení. Ale její nejtěžší zkouška přišla na samém konci druhé světové války. Během Pražského povstání v květnu 1945 byla radnice těžce poškozena nacistickým bombardováním. Východní křídlo bylo zcela zničeno a dodnes nebylo obnoveno. Když se dnes podíváte na radnici z náměstí, uvidíte moderní domy, které stojí na místě tohoto zničeného křídla.

Ale víte co? I tahle tragédie se stala součástí příběhu radnice. Je to jako jizva, která připomíná těžké časy, ale zároveň ukazuje, jak je tahle budova odolná. Přežila staletí, války i revoluce, a pořád tu stojí, hrdá a krásná.

A co dnes? Staroměstská radnice je stále živým srdcem Prahy. Konají se tu svatby, výstavy, koncerty. A hlavně – každý den sem přicházejí tisíce návštěvníků z celého světa, aby obdivovali její krásu a nasáli kousek té úžasné historie.

Tak co, cítíte to? Ten dech staletí, tu atmosféru dávných časů? To je kouzlo Staroměstské radnice. Místa, kde se historie stává skutečností a kde každý kámen vypráví svůj příběh. A vy můžete být součástí tohoto příběhu. Stačí jen přijít a nechat se unést kouzlem tohoto mimořádného místa.

Architektonické skvosty Staroměstské radnice

Teď, když jsme si prošli tu fascinující historii, pojďme se podívat zblízka na architektonické poklady, které Staroměstská radnice skrývá. Připravte se, protože tohle bude pastva pro oči!

Začneme tím nejslavnějším – Staroměstským orlojem. Tohle není jen obyčejné měřidlo času, to je malý zázrak středověké techniky a umění. Představte si, že už od roku 1410 tento orloj nepřetržitě odměřuje čas a předvádí své divadlo. Každou hodinu se otevřou dvě okénka a objeví se apoštolové. Pod nimi kostlivec zvoní na zvon a obrací přesýpací hodiny. Je to jako malé divadelní představení, které se opakuje už více než 600 let!

Ale orloj není jen krásný na pohled. Je to taky úžasný kus techniky. Ukazuje astronomický čas, fáze Měsíce, pohyb Slunce zvěrokruhem a další údaje. A víte, co je nejúžasnější? Že ho dokázali sestrojit v době, kdy neexistovaly počítače ani kalkulačky. Klobouk dolů před mistry Mikušem z Kadaně a Janem Šindelem, kteří tento zázrak vytvořili!

Pojďme se teď podívat na samotnou budovu radnice. Je to vlastně komplex několika domů, které byly postupně spojovány. Každý z nich má svůj vlastní příběh a svůj architektonický styl. Nejstarší část, románsko-gotický dům, poznáte podle krásného arkýře kaple. Ten arkýř je jako malý architektonický šperk, zdobený nádhernými gotickými ornamenty.

A co teprve ta věž! Ta je jako maják tyčící se nad Staroměstským náměstím. Je vysoká 69,5 metru a když vystoupáte (nebo vyjedete výtahem) nahoru, čeká vás odměna v podobě dechberoucího výhledu na Prahu. Věž je postavena v gotickém stylu, ale její vrchol je barokní – další důkaz toho, jak se na radnici mísí různé architektonické styly.

Uvnitř radnice na vás čekají další poklady. Třeba gotická kaple Panny Marie s nádhernými freskami. Nebo renesanční portál vedoucí do Staré rady. A co teprve ty nádherně zdobené stropy a bohatě vyřezávané dveře! Každý detail je tady uměleckým dílem.

Jedním z nejzajímavějších míst je určitě románsko-gotické podzemí. Tady se doslova dotýkáte historie. Můžete vidět základy původních domů a představit si, jak vypadala Praha před stovkami let. Je to jako stroj času, který vás přenese do středověku.

A nesmíme zapomenout na slavný balkon, ze kterého prezident Václav Havel v roce 1989 promlouval k davům během sametové revoluce. Tento balkon není jen architektonickým prvkem, ale symbolem svobody a demokracie.

Víte, co je na Staroměstské radnici tak úžasné? Že každý detail, každý kámen má svůj příběh. Když se pozorně díváte, můžete číst historii vytesanou do kamene. Od románských oblouků přes gotické věžičky až po barokní štuky – všechno vypráví příběh našeho města a našeho národa.

Staroměstská radnice není jen budova. Je to živoucí učebnice architektury, kde se můžete na vlastní oči přesvědčit, jak se měnily umělecké styly a stavební techniky v průběhu staletí. Je to místo, kde se historie stává hmatatelnou a kde můžete doslova procházet časem.

Tak co, už se těšíte, až to všechno uvidíte na vlastní oči? Věřte mi, žádný popis, ani ten nejbarvitější, nemůže nahradit ten pocit, když stojíte před Staroměstskou radnicí a vnímáte tu krásu a majestátnost. Je to zážitek, na který nikdy nezapomenete!

Prohlídka Staroměstské radnice: Co nesmíte minout

Tak, a teď se konečně vydáme na samotnou prohlídku Staroměstské radnice! Připravte se, protože tohle bude jízda časem i prostorem. Povím vám, co rozhodně nesmíte minout a na co si dát pozor, abyste si z návštěvy odnesli co nejvíc zážitků.

Začneme, jak jinak, u slavného orloje. Tohle je prostě must-see! Naplánujte si to tak, abyste tu byli celou hodinu. Věřte mi, to představení apoštolů stojí za to. A když už tam budete, všimněte si detailů na orloji. Ty malé figurky kolem ciferníku nejsou jen tak ledajaké ozdoby. Každá z nich něco symbolizuje – třeba Smrtka s přesýpacími hodinami nebo Lakomec s měšcem peněz. Je to jako malá učebnice středověké symboliky.

Pak se vydejte do věže. Ano, je to 69,5 metru nahoru, ale výhled stojí za to! Máte dvě možnosti – buď se nechat vyvézt moderním výtahem, nebo si dát pořádně do těla a vyšlápnout těch 172 schodů. Já osobně doporučuju schody – cestou nahoru totiž můžete obdivovat gotickou výzdobu schodiště a taky si prohlédnout mechanismus orloje zevnitř. A ten výhled z ochozu? To vám povím, to je něco! Celá Praha jako na dlani, Pražský hrad, Petřín, Vltava... Lepší místo na focení selfie s panoramatem Prahy nenajdete!

Když sejdete dolů, nesmíte minout historické sály radnice. Začněte Starou radní síní. To je ta místnost s tím nádherným dřevěným vyřezávaným stropem. Představte si, že tady zasedala městská rada už ve 15. století! A víte, co je zajímavé? V rohu místnosti je malé okénko. To tam není jen tak – sloužilo k tomu, aby lidé zvenku mohli kontrolovat, jestli radní opravdu jednají a nepopíjejí místo toho víno. Tohle je důkaz, že naši předkové měli smysl pro humor i kontrolu moci!

Další zastávkou by měla být kaple Panny Marie. Ta pochází ze 14. století a je vyzdobena nádhernými gotickými freskami. Představte si, že tady se modlili odsouzenci před popravou. Je to místo, kde doslova cítíte tíhu historie.

Nesmíte vynechat ani Jiříkovu síň. To je ta s tím překrásným renesančním portálem. Jméno dostala po králi Jiřím z Poděbrad, který byl zvolen českým králem právě tady v roce 1458. Když budete v téhle místnosti, zkuste si představit, jaké to asi bylo, když se tu scházeli nejvýznamnější muži království a rozhodovali o osudu země.

A teď se připravte na něco opravdu speciálního – románsko-gotické podzemí. To je jako byste se ocitli v jiném světě. Uvidíte tady základy původních domů z 12. století, staré studny a dokonce i část původní dlažby Staroměstského náměstí. Je to jako archeologické naleziště přímo pod vašima nohama!

Až budete procházet radnicí, všímejte si detailů. Každé dveře, každý portál, každá freska má svůj příběh. Třeba ty krásně zdobené dveře v prvním patře – to jsou originály z 15. století! Nebo si prohlédněte erby na stěnách – to jsou znaky jednotlivých pražských cechů.

A nesmím zapomenout na jednu z nejdojemnějších částí prohlídky – památník obětem druhé světové války. Je to připomínka toho, jak radnice utrpěla během Pražského povstání v květnu 1945. Když se budete dívat na ty fotografie zničené radnice, uvědomíte si, jaký zázrak je, že většina budovy přežila a my se z ní můžeme těšit dodnes.

Na závěr prohlídky si nechte čas na návštěvu východního křídla. To je ta část, která byla zničena během války a nikdy nebyla obnovena. Místo toho tu najdete moderní budovy a zajímavou expozici o historii radnice. Je to skvělý příklad toho, jak se Praha vyrovnává se svou minulostí a jak dokáže spojit staré s novým.

A ještě jeden tip – jestli máte čas a chuť, zkuste si naplánovat návštěvu na některou z pravidelných komentovaných prohlídek. Průvodci tady jsou opravdoví nadšenci a znají spoustu zajímavých detailů a historek, které v běžných průvodcích nenajdete.

Tak co, už se nemůžete dočkat, až to všechno uvidíte na vlastní oči? Věřte mi, Staroměstská radnice je místo, kde historie ožívá. Každý krok, který tady uděláte, je krokem do minulosti. A zároveň je to místo, kde můžete zažít kouzlo Prahy v celé její kráse. Tak neváhejte a vydejte se na tuhle úžasnou cestu časem!

Praktické informace pro návštěvníky

Teď, když jsem vás pořádně nalákal na návštěvu Staroměstské radnice, pojďme si říct pár praktických informací, abyste si svůj výlet užili naplno a bez stresu.

Začněme tím nejdůležitějším – otevírací dobou. Staroměstská radnice je otevřena denně od 9:00 do 19:00 hodin. V hlavní sezóně, tedy od dubna do října, je otevřeno dokonce až do 22:00. To je skvělá příležitost vidět Prahu z věže při západu slunce – věřte mi, je to nezapomenutelný zážitek!

Co se týče vstupného, dospělí zaplatí 250 Kč, děti od 6 do 16 let, studenti do 26 let a senioři nad 65 let 150 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Ale pozor, tohle je cena za plnou prohlídku včetně věže. Pokud chcete navštívit jen věž, zaplatíte 170 Kč (respektive 100 Kč za zvýhodněné vstupné). A ještě jeden tip – jestli plánujete navštívit více pražských památek, možná se vám vyplatí koupit si Prague Card, která zahrnuje vstup do mnoha atrakcí včetně Staroměstské radnice.

Jak se tam dostanete? To je jednoduché – Staroměstská radnice je přímo na Staroměstském náměstí, v samém srdci Prahy. Nejbližší zastávky MHD jsou Staroměstská (metro A a tramvaje) nebo Můstek (metro A a B). Odtud je to jen pár minut chůze. Ale upřímně, nejlepší je přijít pěšky – procházka historickým centrem Prahy je zážitek sám o sobě.

Pokud přijedete autem, nejbližší parkoviště najdete v obchodním domě Kotva nebo v ulici U Obecního domu. Ale upozorňuju, že parkování v centru Prahy může být drahé a někdy i stresující. Pokud můžete, radši využijte MHD.

A teď pár tipů, jak si návštěvu co nejvíc užít. Pokud chcete vidět apoštoly na orloji, přijďte pár minut před celou hodinou – představení začíná vždy přesně v celou. A připravte se na to, že kolem orloje bývá v hlavní sezóně pořádná tlačenice.

Jestli se chystáte na věž, vezměte si pohodlné boty. I když je tam výtah, část cesty budete muset jít po schodech. A nezapomeňte si vzít foťák nebo aspoň mobil s dobrou kamerou – ten výhled stojí za zvěčnění!

Co se týče občerstvení, přímo v radnici kavárnu ani restauraci nenajdete. Ale nebojte, Staroměstské náměstí a okolní uličky jsou plné kaváren, restaurací a bister. Osobně můžu doporučit kavárnu La Degustation v Haštalské ulici – mají tam výbornou kávu a domácí zákusky. A jestli máte chuť na tradiční českou kuchyni, zkuste restauraci U Zlatého tygra v Husově ulici – to je klasika!

Ještě jedna věc – prohlídky radnice jsou většinou v češtině a angličtině, ale můžete si půjčit audioprůvodce i v dalších jazycích. A jestli máte zájem o něco speciálního, radnice nabízí i noční prohlídky nebo prohlídky s průvodcem v historickém kostýmu. To je skvělý zážitek hlavně pro děti!

A poslední rada – nespěchejte. Staroměstská radnice je místo, které si zaslouží váš čas. Naplánujte si na prohlídku aspoň dvě až tři hodiny, abyste si to mohli v klidu užít. A když už tam budete, nezapomeňte se jen tak posadit na lavičku na náměstí a vychutnat si tu úžasnou atmosféru. Věřte mi, tohle je zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

Tak co, už máte v hlavě plán návštěvy? Staroměstská radnice na vás čeká – je to místo, kde se historie snoubí s krásou a kde na vás dýchne kouzlo staré Prahy. Tak neváhejte a vydejte se na tuhle úžasnou cestu do minulosti!

Zajímavosti a tajemství Staroměstské radnice

Teď, když jsme si prošli historii, architekturu a praktické informace, pojďme se ponořit do něčeho opravdu zajímavého – do tajemství a kuriozit Staroměstské radnice. Tohle jsou věci, o kterých se v běžných průvodcích moc nepíše, ale které dělají návštěvu radnice ještě poutavější.

Začněme s orlojem. Víte, že podle legendy jeho tvůrce, mistr Hanuš, byl oslepen, aby nemohl vytvořit podobné dílo jinde? Prý se pak pomstil tím, že do mechanismu sáhl a orloj se na sto let zastavil. Je to samozřejmě jen legenda, ale ukazuje, jak moc si lidé orloje vážili.

A když už jsme u orloje – všimli jste si někdy té maličké sošky úplně nahoře? To je kohout, který každou hodinu zakokrhá. Podle pověsti má odpuzovat zlé duchy. Takže orloj není jen astronomické zařízení, ale taky ochránce města!

Pojďme dál. Víte, že v podzemí radnice se nachází tajná chodba? Vede až k Prašné bráně a sloužila jako úniková cesta pro radní v případě nebezpečí. Dnes už není přístupná, ale jen představa, že pod vašima nohama se táhne staletá tajná chodba, je vzrušující, ne?

A co takhle záhada zazděné místnosti? Při rekonstrukci v roce 1987 dělníci objevili místnost, která byla zazděná několik set let. Uvnitř našli staré dokumenty a mince. Dodnes se spekuluje, proč byla místnost zazděná a co všechno v ní ještě může být.

Další zajímavost se týká věže. Víte, že na její špici je korouhvička v podobě českého lva? Ta tam není jen pro ozdobu. V minulosti sloužila jako ukazatel směru větru pro lodníky na Vltavě.

A teď něco pro milovníky filmů – věděli jste, že Staroměstská radnice se objevila v několika hollywoodských filmech? Třeba v bondovce "Casino Royale" nebo ve filmu "Mission: Impossible". Takže když se budete procházet po radnici, možná půjdete ve stopách Jamese Bonda!

Pojďme se podívat na něco trochu morbidnějšího. V radniční věži bývalo vězení. Říkalo se mu "šatlava" a bylo pověstné svými krutými podmínkami. Dnes už tam naštěstí nikdo není vězněn, ale při prohlídce věže si můžete představovat, jaké to asi bylo.

A co takhle duchové? Podle některých legend se na radnici zjevuje duch jednoho z popravených českých pánů. Prý ho lze zahlédnout v noci, jak bloudí chodbami. Kdo ví, třeba při noční prohlídce potkáte i nějakého toho ducha!

Ještě jedna zajímavost – víte, že na radnici se nachází nejstarší pražský výtah? Byl instalován v roce 1927 a dodnes funguje. Takže když pojedete nahoru, pojedete vlastně kouskem historie.

A na závěr něco opravdu kuriózního – v roce 1784 se na věži radnice usadil roj včel. Radní se rozhodli, že je tam nechají, a včely tam žily několik let. Představte si, že byste přišli na náměstí a kolem věže bzučely tisíce včel!

Tohle všechno jsou příběhy a zajímavosti, které dělají Staroměstskou radnici tak výjimečnou. Není to jen krásná budova, ale místo plné tajemství, legend a překvapení. Když se tam budete procházet, zkuste se na chvíli zastavit a představit si všechny ty příběhy, které se tu odehrály. Možná objevíte i nějaké nové tajemství!

Tak co, už se těšíte na návštěvu? Staroměstská radnice není jen turistická atrakce, je to místo, kde ožívá historie, kde se realita mísí s legendami a kde na každém kroku můžete objevit něco nového a překvapivého. Je to jako byste vstoupili do knihy plné fascinujících příběhů – a vy můžete být jejich součástí!

Závěr: Proč byste měli Staroměstskou radnici navštívit

Tak, a jsme na konci našeho putování Staroměstskou radnicí. Doufám, že jsem vás přesvědčil, že tohle místo stojí za návštěvu. Ale pojďme si to ještě jednou shrnout – proč byste vlastně měli Staroměstskou radnici navštívit?

Předně, je to živoucí kus historie. Kde jinde můžete na vlastní oči vidět, jak se měnila architektura a umění v průběhu staletí? Od románských základů přes gotickou věž až po renesanční sály – tohle je jako procházka časem, kterou si můžete projít za jedno odpoledne.

Pak je tu samozřejmě orloj. Tohle není jen turistická atrakce, je to technický zázrak, který funguje už více než 600 let. Když se díváte na to představení apoštolů, díváte se na něco, co fascinovalo lidi už ve středověku. To je prostě něco, co musíte zažít na vlastní oči.

A ten výhled z věže! Věřte mi, lepší panorama Prahy nenajdete. Když stojíte tam nahoře a díváte se na město pod vámi, najednou pochopíte, proč se Praze říká "Stověžatá". Je to pohled, který vám vezme dech a který si budete pamatovat celý život.

A nesmíme zapomenout na všechna ta tajemství a příběhy, které Staroměstská radnice ukrývá. Každý kámen, každý kout má svůj příběh. Ať už jsou to legendy o orloji, tajné chodby v podzemí nebo duchové bývalých vězňů – tohle všechno dělá z návštěvy radnice skutečné dobrodružství.

Staroměstská radnice není jen budova, je to symbol Prahy a českých dějin. Tady se psala historie našeho národa – od husitských bouří přes volbu českých králů až po sametovou revoluci. Když procházíte těmi starobylými sály, dýchá na vás atmosféra staletí.

A co teprve ta architektura! Kde jinde najdete tolik architektonických stylů pohromadě? Gotika, renesance, baroko – všechno tu najdete v jedné budově. Pro milovníky architektury je to hotový ráj.

Nesmíme zapomenout ani na praktickou stránku věci. Staroměstská radnice je přímo v srdci Prahy, snadno dostupná a otevřená celý rok. Ať už jste turista na dovolené nebo Pražák, který hledá, co dělat o víkendu, radnice je vždycky dobrá volba.

A víte, co je na tom všem nejlepší? Že Staroměstská radnice není jen mrtvý památník. Je to živé místo, kde se pořád něco děje. Výstavy, koncerty, svatby – radnice je stále centrem dění, stejně jako byla před staletími.

Takže, ať už jste milovník historie, architektury, nebo prostě jen hledáte zajímavý zážitek, Staroměstská radnice vás nezklame. Je to místo, kde se minulost setkává s přítomností, kde každá návštěva přináší něco nového a kde můžete na vlastní kůži zažít kouzlo staré Prahy.

Věřím, že až budete příště v Praze, nenecháte si ujít příležitost navštívit tenhle klenot naší historie. Staroměstská radnice na vás čeká – se všemi svými tajemstvími, krásou a příběhy. Tak neváhejte a vydejte se na tuhle fascinující cestu časem. Garantuji vám, že to bude zážitek, na který nikdy nezapomenete!

Staroměstská radnice - Mapa jak se k ní dostanete

Užitečné odkazy

Pro více informací o Staroměstské radnici a plánování vaší návštěvy doporučuji navštívit oficiální turistický portál hlavního města Prahy.

Další tipy na výlet - chci jet jinam

Pokud vás láká prozkoumat další krásná místa v okolí Prahy, zde jsou některé skvělé tipy:

Klíčová slova: staroměstská radnice, staroměstská radnice praha, staroměstská radnice vstupné, staroměstská radnice prohlídka, staroměstská radnice věž, staroměstská radnice akce, staroměstská radnice svatba, staroměstská radnice výstava, staroměstská radnice věž vstupné, staroměstská radnice podzemí

Sdílejte na:
Posted in Praha and tagged , .